Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Modus Vivendi w Ratajach Słupskich

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej Modus Vivendi w Ratajach Słupskich została powołana do życia z myślą o wsparciu oraz pomocy dzieciom i młodzieży z różnego rodzaju trudnościami, deficytami, problemami.

Myśl ta zrodziła się kiedy jedna z mam, która szukała wsparcia dla swojego dziecka uświadomiła nam, że aby rehabilitować i korzystać z terapii muszą pokonywać wiele kilometrów, organizować logistykę aby dotrzeć na czas na terapię. Często więcej czasu spędzali na dotarciu na rehabilitację niż trwały same zajęcia..
Dzięki temu postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności i stworzyliśmy Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Modus Vivendi w Ratajach Słupskich.

Poradnia dysponuje specjalistyczną kadrą terapeutów: psycholog, pedagog, logopeda, specjalista Terapii Tomatisa, trener TUS, oligofrenopedagog, surdopedagog, terapeuta rodzinny, psychoterapeuta, fizjoterapeuta, terapeuta SI.
Posiadamy nowoczesne i innowacyjne pomoce naukowe , min. sprzęt do terapii Metodą Tomatisa stymulujący rozwój uwagi słuchowej- koncentracji uwagi, platformę do diagnostyki zaburzeń przetwarzania słuchowego, salę do zajęć integracji sensorycznej.

Poradnia realizuje zajęcia w ciepłej, domowej atmosferze. Wyróżniamy się innowacyjnymi terapiami oraz holistycznym podejściem do pacjenta.

Realizujemy zajęcia bezpłatnie w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Aby skorzystać z bezpłatnych zajęć należy przynieść do naszej Poradni opinię o potrzebie wczesnego wspomagania dziecka, którą wydają zespoły orzekające w państwowych Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych.
Jeśli chcecie się Państwo postarać o taką opinię zapraszamy do kontaktu w celu wyjaśnienia procedury ubiegania się o taki dokument.
Rodzice decydują, gdzie będą realizowane zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju.


W ramach wczesnego wspomagania rozwoju oferujemy zajęcia:
fizjoterapeutyczne
zajęcia integracji sensorycznej
logopedyczne
pedagogiczne
psychologiczne
zajęcia grupowe- trening umiejętności społecznych
wsparcie terapeuty rodzinnego, psychoterapeuty

Dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju w naszej Poradni mogą również bezpłatnie skorzystać z :

treningu słuchowego Metodą Tomatisa
treningu słuchowego Neuroflow

Specjalistyczna pomoc w stymulacji rozwoju dziecka zapewni prawidłowy rozwój i wyrównywanie deficytów rozwojowych.

Niepubliczna Poradnia-Psychologiczno-Pedagogiczna Modus Vivendi
Rataje Słupskie 160A (budynek gabinetów medycznych)
Telefon kontaktowy: +48 668-678-661 lub +48 604-708-025 lub +48 883 383 268
Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
Centrum Pomocy Rodzinie "Modus Vivendi"
ul.Fojkisa 8, 41-103 Siemianowice Śl.
 

  +48 792 678 661

  +48 668 678 661

  +48 604 708 025

 
 
info@centrumpomocyrodzinie.pl