Wspomaganie nauki języków obcych

METODA TOMATISA – metoda wspomagającą naukę języków obcych!

Trudności z opanowaniem języka obcego? Liczne godziny spędzone w drogich szkołach na lekcjach angielskiego, niemieckiego, francuskiego? „Jestem chyba kompletnie niezdolny/niezdolna” to jedyny wniosek jaki, przyznacie sami przychodził wam do głowy. Tyle się przecież zwykło mówić o predyspozycjach lingwistycznych lub ich braku.
To nieprawda!
Osoby które mają problemy z opanowaniem języków obcych nie są niezdolne, lecz źle słuchają, a właściwie to słuchają, ale nie słyszą. Tak jak można patrzeć i nie widzieć, tak samo można słuchać mając „zamknięte” ucho. Nie słysząc obcych dźwięków, nie możemy ich poprawnie wymawiać. Co gorsze, nie możemy ich łatwo zapamiętywać. Badania prowadzone na ten temat potwierdzają słuszność teorii, że aby dobrze słyszeć, ucho musi umieć poprawnie analizować zatem trzeba je otworzyć na częstotliwości, których dotąd nie odbierało.

Język angielski w ustach Hiszpana czy Francuza wcale nie brzmi „angielsko”, ale czy podejrzewaliście, że za wszystko odpowiedzialne są nie pokrywające się częstotliwości tych języków (w angielskim występuje wiele wysokich dźwięków, w przedziale od 2000-12000 Hz, francuski, dla porównania operuje głównie w paśmie 1000-2000 Hz). Nasze uszy są najlepiej dostrojone do częstotliwości języka ojczystego, który opanowaliśmy w dzieciństwie i którym posługujemy się na co dzień.

Poniżej zamieszczamy schematyczny wykres częstotliwości, w których operują poszczególne języki:

 
 
Centrum Pomocy Rodzinie "Modus Vivendi"
ul.Fojkisa 8, 41-103 Siemianowice Śl.
 

  +48 792 678 661

  +48 668 678 661

  +48 604 708 025

 
 
info@centrumpomocyrodzinie.pl